Türkiyede Piyasalarda Yapılabilecek En iyi 5 Yatırım Fikri

Türkiyede Piyasalarda Yapılabilecek En iyi 5 Yatırım Fikri
2021-04-07 20:24:25

Piyasalarda yüzlerce farklı çeşit yatırım yöntemi ve sayısı çok çok fazla miktarda olan ürün ile alım satım yaparak para kazanabilirsiniz. Fakat hangi ürünlerin sizler için daha iyi olduğunu ve Türkiye içinden hangisini daha kolaylıkla yapabileceğinizi bu yazımızda derleyip anlattık.

En iyi 5 yatırım fırsatını seçerken, alım satımı daha kolay yapılabilen, volatilitesi oldukça güçlü ve taşıma maliyetleri son derece ucuz olan ürünler ve bu ürünlerin alınıp satılabildiği firmaları ön plana çıkardık.

Öncelikle aşağıda anlatacağımız ürün gruplarında ve yatırım fikirlerinde daha başarılı olabilmek için teknik analiz ve grafik okuma konusunda gerekli eğitimleri veren ve piyasadaki önemli haberler için sizleri riskler konusunda uyaran ve buna göre konumlatan firmalar ile çalışmanız çok önemlidir.

Yatırım Kolaylıkları ve Avantajlarına Göre En Güzel 5 Fikir

Listemizdeki en iyi yatırım fikirlerini ve gerekli açıklamaları anlatacak olursak;

Kriptopara Ürünleri: Özellikle boğa yani yükseliş eğilimli sezonlarda inanılmaz kazançlar sağlayan bir sektördür. Bitcoin temelinde bakılan piyasada binlerce farklı türde altcoin bulunmaktadır. Gerek kolay alım satım yapılabilmesi, gerekse volatilite yani piyasa hareketlerinin çok yüksek olması nedeniyle trading ile kolay para kazanılabilen bir yapısı vardır. Tabi ki kendi içinde dikkat edilmesi gereken konular ve uyulması gereken alım satım kuralları mevcuttur. Kriptopara alım satımı için Türkiye’de yerleşik borsalar üzerinden veya global borsalar üzerinden alım satım yapılabilir.  Bunun dışında Türev piyasalarda çok basit bir şekilde ve kaldıraçlı olarak alım satım yapabilirsiniz. AMarkets firması bu konuda türev piyasalarda kripto para alıp satımı yapmanın doğru adreslerinden biridir.

Altın ve Diğer Değerli Madenler: Piyasada hem yatırım amaçlı hem de hareket kabiliyet çok yüksek olan bir diğer ürün grubu Altın, Gümüş gibi değerli metaller grubudur. Gerek bankalar, kuyumcular, gerekse kaldıraçlı türev piyasalarda alım satımı çok kolay olan ve hızlı bir şekilde karlarınız realize edebileceğiniz platformlar bulunmaktadır. Alım satım marjları kuyumcular ve bankalarda biraz fazlayken kaldıraçlı türev piyasalarda son derece uygun marjlar ile çok hızlı şekilde yatırım yapabilir veya trade edebilirsiniz.

Enerji Ürünleri ve Petrol: Piyasadaki dalga yapısı büyük ürünlerden bir diğer OIL yani petrol grubu ürünlerdir. WTI, BRENT ve NGAS gibi ürünleri daha ziyade kaldıraçlı türev piyasa aracı firmaları ile alabilirsiniz. Alım satım marjları ve gecelik taşıma maliyetleri çok uygun olan AMarkets forex bu konudaki öncü firmalardan biridir. Enerji ürünlerinde trade etmek 2021 yıl içerisindeki en avantajlı yöntemlerden biridir. Piyasadaki fiyat hareketleri haber akışından çok etkilendiği için kısa sürelerde yüksek karlar elde edilebilmektedir.

Hisse Piyasaları: Özellikle Covid salgınından sonra artan oynaklık hisse piyasalarını da oldukça etkilemiştir. Dilerseniz Türkiye’deki büyük firmalara veya sanayi kuruluşlarına yatırım yapabilir veya alım satım yapabilirsiniz. Dilerseniz yurt dışındaki brokerlar aracılığı ile Dünya devi teknoloji, bankacılık, medikal gibi şirketlerin hisseleri üzerine yatırım yapabilir ve alım satım gerçekleştirebilirsiniz. Fiyat dalgalanmaları hem global ölçekteki haberlere göre hem de şirketleri karlılık durumlarına göre oldukça değişiklik göstermektedir. Yatırım fikirleri arasında bu piyasalarında olması gerektiğini belirtelim.

Tahvil Piyasası: Dünya üzerindeki en hacimli piyasalardan biri olan tahvil piyasası yatırım ve trade amacıyla ilgilenilebilecek en iyi piyasalardan biridir. Gerek devletlerin borçlanmalar üzerindeki politikaları gerekse genişleme ve para basma ile ilgili temel politikalar bu piyasalarda çok büyük oynaklığa sebep olmaktadır. Volatilite yükseldiği zaman kazanç potansiyelinin yükseldiğini anlatmıştık. Tahvil piyasalarında yatırım yapabilmek için türev piyasalarda tecrübeli aracı kurumlar ile çalışmanız çok önemlidir. Dünya üzerindeki en iyi firmalardan biri olan AMarkets ile bu piyasalarda 5/24 alım satım yapabilmenin ayrıcalığını yaşarsınız. Düşük komisyon oranları ve çok sayıdaki ürün çeşitliliği ile bu yatırım önerisini de değerlendirebilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış. Haydi bir yorum yap!

Yorumlar ( 0 )

Yorum Yaz